Słuchaj i mów. Dla średnio zaawansowanych. Kurs niemieckiego A2+/B1 z nagraniami. Książka + CD
Dlaczego ten kurs niemieckiego cieszy się popularnością?
Jeśli chcesz uczyć się niemieckiego w sposób praktyczny, a jednocześnie mieć kontrolę nad tempem nauki, warto sięgnąć po sprawdzony kurs, który zdążył zyskać uznanie wśród czytelników. To nowe wydanie bestsellerowego materiału, przygotowane tak, aby dało się dopasować sposób pracy do własnych preferencji. Możesz korzystać z książki, z nagrań albo łączyć oba elementy w taki sposób, jak lubisz najbardziej.
Ten kurs jest kierowany do osób, które są już „po podstawach”, ale chcą uporządkować język i wejść na poziom bardziej swobodnego porozumiewania się. W opisie pojawia się jasno, że to kontynuacja nauki na poziomie B1, czyli dobry kierunek dla tych, którzy chcą rozwijać się dalej i mówić pewniej.
Słuchaj i mów. Dla średnio zaawansowanych: książka i CD w jednym zestawie
Największą zaletą jest komplet: książka + CD. W środku znajdziesz materiał, który ułatwia naukę zarówno wzrokowcom, jak i osobom, które wolą uczyć się „przez słuch”. Książka działa jak zwięzły przewodnik: przedstawia gramatykę, zasady wymowy oraz prowadzi przez praktyczne zwroty. Dzięki temu łatwiej zrozumieć, jak i dlaczego dane konstrukcje funkcjonują w języku.
Równolegle możesz korzystać z nagrań w formie płyty z plikami MP3. Zawarto na niej ponad 4 godziny dialogów, tłumaczeń, objaśnień reguł gramatycznych i nauki słownictwa. To zestaw, który ma jeden cel: pomóc Ci realnie porozumiewać się po niemiecku, a nie tylko „przerobić temat”.
Jak działa nauka z nagraniami – także bez sięgania po książkę
W tym kursie masz wybór. Możesz uczyć się w trybie mieszanym: czytać w książce i jednocześnie odsłuchiwać dialogi, ćwiczyć zwroty, wyrażenia i słownictwo. Ale możesz też pójść dalej i korzystać wyłącznie z nagrań – są one tak przygotowane, że do pracy nie musisz sięgać po wersję drukowaną.
To wygodne rozwiązanie, gdy masz mało czasu albo chcesz wykorzystać codzienne sytuacje. Dzięki temu możesz powtarzać materiał w samochodzie, w drodze do pracy, w trakcie przerwy na uczelni czy w szkole. Dla wielu osób to właśnie taki elastyczny rytm nauki sprawia, że regularność staje się naturalna.
Tryb powtórki: wróć do tego, co już przerobiłeś
Poza nauką od zera kurs dobrze sprawdza się również jako powtórka. W nagraniach znajdziesz elementy, które pomagają utrwalić wcześniej przepracowane zagadnienia na bazie książki. Dzięki temu łatwiej wrócić do słówek, zdań i reguł, zanim „ucieką” z głowy.
Poziom A2+/B1 – dla kogo i kiedy ma największy sens?
To propozycja oznaczona jako niemiecki A2+/B1, czyli idealna dla osób, które mają już podstawowe kompetencje językowe i chcą wejść w etap bardziej samodzielnego porozumiewania się. Jeśli swobodnie radzisz sobie z prostymi zdaniami, ale brakuje Ci pewności w konstrukcjach gramatycznych, a wymowa i słownictwo wymagają dopracowania – ten kurs może być bardzo trafionym wyborem.
W praktyce oznacza to, że otrzymujesz materiał, który pomaga przejść z etapu „umiem zrozumieć” do etapu „umiem powiedzieć”. Właśnie dlatego w opisie pojawia się idea dialogów i nauki słownictwa, a nie tylko suchej teorii.
Co znajdziesz w środku? Dialogi, tłumaczenia i objaśnienia
Komplet jest zbudowany tak, aby wspierać komunikację. W nagraniach znajdziesz dialogi, które pokazują język w użyciu, a także tłumaczenia i objaśnienia reguł gramatycznych. To ważne, bo dzięki temu uczysz się nie tylko słów, ale też mechanizmów rządzących zdaniami.
Zestaw zawiera także elementy nastawione na rozwój słownictwa. W efekcie łatwiej zbudować własne odpowiedzi, dopasować zwroty do sytuacji i rozumieć wypowiedzi w codziennych kontekstach. Jeśli szukasz materiału, który łączy naukę z realną komunikacją, „Słuchaj i mów. Dla średnio zaawansowanych. Kurs niemieckiego A2+/B1 z nagraniami. Książka + CD” wpisuje się w ten cel.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Słuchaj i mów. Dla średnio zaawansowanych. Kurs niemieckiego A2+/B1 z nagraniami. Książka + CD |
| SKU | 87a37db1cb94 |
| Cena | 12.25 zł |
| Zawartość zestawu | Książka + CD z plikami MP3 |
| Czas nagrań | Ponad 4 godziny |
| Zakres nagrań | Dialogi, tłumaczenia, objaśnienia reguł gramatycznych, nauka słownictwa |
| Poziom | A2+/B1 |
| Możliwość nauki | Tryb mieszany (książka + odsłuch) oraz tryb tylko na podstawie nagrań |
Dla kogo będzie najlepszy i jak go wpleść w codzienność?
Ten kurs jest szczególnie dobry dla osób, które nie chcą ograniczać nauki do jednego miejsca i jednej pory. Skoro nagrania są dostępne w formie płyty z plikami MP3, możesz słuchać w ruchu i wracać do materiału wtedy, kiedy masz realną możliwość. W praktyce to świetne rozwiązanie na dojazdy, spacery czy czas między zajęciami.
Wybierając „Słuchaj i mów. Dla średnio zaawansowanych. Kurs niemieckiego A2+/B1 z nagraniami. Książka + CD”, dostajesz narzędzie do regularnej nauki: z jednej strony uporządkowaną książkę, z drugiej – bogate nagrania, które ułatwiają utrwalanie i oswajanie języka.
- Wzrokowiec skorzysta z podręcznika: gramatyka, zasady wymowy i praktyczne użycie języka.
- Słuchowiec uruchomi nagrania i będzie trenować dialogi, słownictwo oraz reguły bez konieczności czytania.
Jeśli interesują Cię również inne kursy językowe, warto pamiętać o tym, że na rynku dostępne są różne kierunki nauki – od angielskiego po bardziej egzotyczne propozycje. Wybór bywa szeroki, ale dobrze dobrany poziom i format materiałów mają ogromne znaczenie. Ten zestaw jest skonstruowany tak, by wspierać przejście na etap B1 i rozwijać umiejętność mówienia poprzez słuchanie oraz ćwiczenie zwrotów.