Hiszpański w tłumaczeniach. Praktyczny kurs jezykowy. Gramatyka 1

5 min czytania
Hiszpański w tłumaczeniach. Praktyczny kurs jezykowy. Gramatyka 1

Hiszpański w tłumaczeniach. Praktyczny kurs jezykowy. Gramatyka 1 – nauka od podstaw, która naprawdę ma sens

Jeśli zaczynasz przygodę z językiem hiszpańskim albo chcesz uporządkować wcześniejsze wiadomości, Hiszpański w tłumaczeniach. Praktyczny kurs jezykowy. Gramatyka 1 to propozycja stworzona z myślą o poziomie podstawowym (A1–A2). To pierwsza część kompleksowego kursu, który prowadzi krok po kroku przez kluczowe struktury gramatyczne – od tych najprostszych po zagadnienia, które przydają się w codziennej komunikacji.

W praktyce dostajesz materiał, który nie tylko objaśnia reguły, ale też uczy ich stosowania. Ponad tysiąc zdań i przykładów w 35 rozdziałach zostało podzielonych tematycznie, tak abyś uczył się w logicznej kolejności. Dzięki temu łatwiej zrozumieć mechanizm języka, a potem przełożyć go na własne wypowiedzi.

W książce szczególnie ważne są wskazówki i objaśnienia w języku polskim umieszczone obok zdań. To właśnie one sprawiają, że nauka staje się bardziej zrozumiała i mniej „na pamięć”. A jeśli lubisz podejście typu: „zobacz, porównaj, zrozum, użyj” – Hiszpański w tłumaczeniach. Praktyczny kurs jezykowy. Gramatyka 1 świetnie wpisuje się w ten styl pracy.

Dlaczego tłumaczenia działają? Ćwiczenia, które prowadzą do swobodnej wypowiedzi

Kluczowym elementem kursu jest forma pracy z tłumaczeniami. Kiedy ćwiczysz konkretne struktury, przyswajasz ich schemat i możesz je później wykorzystywać w swoich własnych zdaniach. To podejście dobrze sprawdza się zarówno w nauce szkolnej, jak i samodzielnej – bo daje jasny cel: zrozumieć regułę i zastosować ją w praktyce.

W każdym rozdziale skupiasz się na wybranym zagadnieniu gramatycznym. Zamiast mieszać tematy, otrzymujesz uporządkowaną ścieżkę – od podstawowych form, przez konstrukcje potrzebne do opisu czasu czy pytań, aż po bardziej złożone schematy. Taka struktura pomaga utrzymać porządek w nauce i szybciej zauważać postępy.

Co ważne, książka pozwala także sprawdzać poprawność ćwiczeń w ramach pracy z poszczególnymi zagadnieniami. Dzięki temu wiesz, gdzie popełniasz błędy i co trzeba dopracować, zanim przejdziesz do kolejnego tematu.

Zakres gramatyki A1–A2: od „ser” i „estar” po tryb rozkazujący

Hiszpański w tłumaczeniach. Praktyczny kurs jezykowy. Gramatyka 1 obejmuje wszystkie najważniejsze zagadnienia dla poziomu podstawowego. To zestaw tematów, które pojawiają się w codziennych rozmowach i są fundamentem do dalszej nauki.

Na szczególną uwagę zasługują konstrukcje, które często sprawiają trudność początkującym. W kursie znajdziesz m.in. czasownik „ser” oraz czasownik „estar”, a także ich zastosowania w praktyce. Jest też struktura „hay”, która przydaje się do mówienia o istnieniu i występowaniu czegoś.

W książce uwzględniono również zagadnienia związane z zaimkami dzierżawczymi i dopełnieniowymi, czasownikami nieregularnymi oraz czasownikami zwrotnymi. Dzięki temu łatwiej budować zdania i stopniowo przechodzić od prostych komunikatów do bardziej precyzyjnych wypowiedzi.

Ćwiczenia do realnej komunikacji: liczby, daty, pytania i wyrażenia z życia

Nie chodzi tylko o teorię. Kurs kładzie nacisk na struktury potrzebne w codziennych sytuacjach: liczby, liczbę mnogą, podawanie czasu i dat, a także nazwy miesięcy. To szczególnie ważne, gdy chcesz mówić o planach, terminach czy wydarzeniach bez stresu.

W programie są także zagadnienia dotyczące tworzenia pytań oraz wyrażeń, które naturalnie pojawiają się w rozmowach. Wśród tematów znajdziesz m.in. konstrukcję „estar haciendo” oraz strukturę „ir a hacer algo”, a także użycie „tener que” do wyrażania obowiązku.

Jest też tryb rozkazujący, porównanie rzeczowników i stopniowanie przymiotników, a do tego przyimki oraz zestaw wyrażeń z życia codziennego. To sprawia, że nauka gramatyki nie jest oderwana od praktyki – wręcz przeciwnie, prowadzi do komunikacji.

Kurs audio MP3 do pobrania: wymowa i mówienie w każdej wolnej chwili

Nowe wydanie zawiera dodatkowy atut: nagrania MP3 do pobrania. Kilkugodzinny kurs audio ułatwia pracę nad wymową i mówieniem – co jest szczególnie pomocne, gdy chcesz regularnie ćwiczyć, ale nie zawsze masz czas usiąść do nauki przy biurku.

Z nagrań możesz korzystać w drodze do szkoły, do pracy, w samochodzie, podczas biegania czy wykonywania domowych czynności. Dzięki temu łatwiej utrzymać systematyczność i szybciej oswoić brzmienie hiszpańskich zdań.

To świetne uzupełnienie dla osób, które uczą się w trybie „mieszanym”: czytanie i ćwiczenia w książce + słuchanie i powtarzanie z nagrań. W efekcie lepiej zapamiętujesz konstrukcje, a jednocześnie trenujesz ich naturalne brzmienie.

Dane techniczne produktu

Parametr Wartość
Nazwa Hiszpański w tłumaczeniach. Praktyczny kurs jezykowy. Gramatyka 1
SKU 5830a3a9a078
Cena 26.96 zł
Poziom A1–A2 (podstawowy)
Liczba rozdziałów 35
Liczba zdań i przykładów Ponad 1000
Dodatki Kod do pobrania nagrań MP3 (kilkugodzinny kurs audio)

Najważniejsze struktury w kursie (wybrane tematy)

W Hiszpański w tłumaczeniach. Praktyczny kurs jezykowy. Gramatyka 1 znajdziesz zagadnienia, które budują podstawy do swobodniejszego mówienia. Materiał obejmuje zarówno czasowniki i konstrukcje, jak i elementy potrzebne do opisu rzeczywistości.

  • czasownik „ser”, czas teraźniejszy, struktura „hay”, zaimki dzierżawcze i dopełnieniowe
  • czasowniki nieregularne, „estar”, czasowniki zwrotne, liczby i liczba mnoga, podawanie czasu i daty

W dalszej części kursu pojawiają się też pytania, konstrukcje „estar haciendo” i „ir a hacer algo”, użycie „tener que”, tryb rozkazujący oraz porównania i stopniowanie przymiotników. Całość uzupełniają przyimki i wyrażenia z życia codziennego, dzięki którym łatwiej zrozumieć mechanizm języka i zacząć budować własne wypowiedzi.

Jeśli zależy Ci na nauce, która łączy wiedzę z praktyką, to właśnie taki charakter ma ten kurs: tłumaczenia, objaśnienia w języku polskim i ćwiczenia prowadzące do poprawnego użycia struktur w języku hiszpańskim.

admin
admin

Redakcja bloga przygotowuje opisy publikacji edukacyjnych i językowych z naciskiem na ich praktyczne zastosowanie. W tekstach porządkujemy informacje o poziomie, grupie docelowej i sposobie pracy z danym materiałem.