Roland Dittrich, Barbara Kujawa, Małgorzata Multańska. Profi 1 Haus und Bau zeszyt zawodowy.
Zeszyt zawodowy Profi 1 „Haus und Bau” – niemiecki dopasowany do Twojej branży
Roland Dittrich, Barbara Kujawa, Małgorzata Multańska. Profi 1 Haus und Bau zeszyt zawodowy to propozycja dla uczniów, którzy chcą uczyć się języka niemieckiego w sposób praktyczny i powiązać go z realiami przyszłej pracy. To nie jest zwykły zeszyt do ćwiczeń – ma wspierać rozwijanie podstawowych umiejętności językowych, ale w odniesieniu do konkretnej dziedziny. W tym przypadku tematyka koncentruje się na budownictwie oraz słownictwie i sytuacjach komunikacyjnych, które przydają się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
Producent przygotował serię dwuczęściową Profi, przeznaczoną dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych. Zeszyt zawodowy stanowi uzupełnienie podstawowego podręcznika, dzięki czemu nauka staje się bardziej spójna, a ćwiczenia lepiej utrwalają materiał z lekcji. W efekcie łatwiej osiągnąć poziom komunikacji, którego potrzeba w kontaktach prywatnych oraz w przyszłej pracy.
10 lekcji, zadania domowe i nauka w cyklu – tak działa Profi
W zeszycie zawodowym „Haus und Bau” znajdziesz 10 lekcji wraz z propozycjami zadań domowych. Taki układ pozwala konsekwentnie pracować nad językiem – nie tylko podczas zajęć, ale też w domu. To szczególnie ważne dla uczniów, którzy chcą systematycznie budować kompetencje językowe i szybko widzieć efekty.
Warto podkreślić, że cała seria Profi została zaprojektowana z myślą o elastycznym wpasowaniu w plan nauczania. Kurs sprawdza się przy nauce w wymiarze 1 lub 2 godzin tygodniowo, co ułatwia organizację nauki w szkole i poza nią.
Jednym z wyróżników metody jest nauka metodą stacji. Oznacza to, że każda jednostka lekcyjna ma formę zamkniętego cyklu metodyczno-dydaktycznego. Dzięki temu uczeń ma jasno określone etapy pracy, a lekcja nie rozmywa się w czasie – jest uporządkowana, aktywizująca i dostosowana do rytmu nauki.
Dlaczego zeszyt zawodowy jest ważnym elementem kursu?
Roland Dittrich, Barbara Kujawa, Małgorzata Multańska. Profi 1 Haus und Bau zeszyt zawodowy pełni rolę praktycznego wsparcia dla ucznia. To właśnie w zeszycie zawodowym widać, że nauka ma prowadzić do konkretnego celu: opanowania komunikacji przydatnej w codziennych sytuacjach i w pracy związanej z daną branżą.
W serii Profi zwrócono uwagę na potrzeby młodzieży uczącej się zawodu – tematyka jest dobrana tak, aby była bliska i zrozumiała, a jednocześnie pomagała w rozwijaniu słownictwa oraz sposobów wypowiedzi. Dzięki temu uczeń nie uczy się „dla samej nauki”, tylko ćwiczy język w kontekście, który ma sens.
Dodatkowo w całym zestawie (dla nauczycieli i do pracy z klasą) przewidziano materiały wspierające realizację programu: poradniki dla nauczyciela do podręczników i zeszytów zawodowych z rozkładem materiału, komentarzem oraz dodatkowymi materiałami, w tym testami. To sprawia, że nauka może być prowadzona konsekwentnie i w sposób uporządkowany.
Dla kogo jest Profi 1 „Haus und Bau” i jak wykorzystać zeszyt w nauce?
Zeszyt zawodowy jest przeznaczony dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych, którzy realizują kurs języka niemieckiego w ramach serii Profi. Jeśli uczysz się niemieckiego i chcesz rozwijać umiejętności językowe w obszarze związanym z budownictwem, ten zeszyt będzie naturalnym uzupełnieniem podręcznika.
Przy pracy z zeszytem kluczowe są zadania domowe po każdej lekcji. W praktyce warto planować naukę tak, aby domowe ćwiczenia były wykonywane regularnie – wtedy łatwiej utrwalić słownictwo i schematy wypowiedzi, a także szybciej osiągnąć poziom komunikacji niezbędny w przyszłej pracy.
- 10 lekcji z propozycjami zadań domowych – nauka krok po kroku
- Metoda stacji – uporządkowany przebieg zajęć i zamknięte cykle lekcyjne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Autorzy | Roland Dittrich, Barbara Kujawa, Małgorzata Multańska |
| Tytuł | Profi 1 Haus und Bau zeszyt zawodowy |
| SKU | 4c4222cf8406 |
| Cena | 5.95 zł |
| Przeznaczenie | Uczniowie zasadniczych szkół zawodowych |
| Zakres tematyczny | Budownictwo (Haus und Bau) |
| Liczba lekcji | 10 |
| Zadania | Propozycje zadań domowych |
| Struktura kursu | Seria dwuczęściowa Profi: podręcznik + zeszyt zawodowy |
| Tryb realizacji | Elastyczność: 1 lub 2 godziny tygodniowo |
| Metoda pracy | Nauka metodą stacji (zamknięty cykl metodyczno-dydaktyczny) |
| Wyróżniki serii | Praktyczny słowniczek oraz przejrzyste zestawienie zagadnień gramatycznych na końcu podręcznika |
Jak seria Profi wspiera naukę języka na co dzień?
Profi 1 zostało zaprojektowane tak, aby rozwijać kompetencje językowe w sposób dopasowany do uczniów uczących się zawodu. Zeszyt zawodowy „Haus und Bau” jest uzupełnieniem podstawowego podręcznika, więc uczeń otrzymuje spójny zestaw materiałów do ćwiczeń i utrwalania treści.
W całej serii istotne są również elementy porządkujące naukę: praktyczny słowniczek oraz przejrzyste zestawienie zagadnień gramatycznych na końcu podręcznika. Dzięki temu łatwiej wracać do kluczowych informacji i samodzielnie kontrolować postępy.
Jeśli szukasz materiału, który łączy naukę języka z realnymi tematami branżowymi, a jednocześnie oferuje regularną pracę w formie lekcji i zadań domowych, Roland Dittrich, Barbara Kujawa, Małgorzata Multańska. Profi 1 Haus und Bau zeszyt zawodowy będzie świetnym wyborem jako wsparcie codziennej nauki.