Tvp Abc. Zwiedzanie na Bocianie. Polska dla Dzieci
TVP abc. Zwiedzanie na Bocianie. Polska dla Dzieci – edukacyjna przygoda w sercu Polski
Jeśli szukasz książki, która zamienia zwykły spacer czy wycieczkę w prawdziwą lekcję, Tvp Abc. Zwiedzanie na Bocianie. Polska dla Dzieci będzie strzałem w dziesiątkę. To nowa seria edukacyjna pod patronatem TVP abc, w której dzieci poznają najpiękniejsze miejsca naszego kraju w towarzystwie ulubionych bohaterów: Anakondy, Bociana i Cielaczka. Dzięki temu zwiedzanie przestaje być „obowiązkiem”, a staje się ekscytującą podróżą pełną ciekawostek.
Publikacja została przygotowana z myślą o najmłodszych czytelnikach – tak, aby wspierać rozwój wiedzy w przyjazny, zrozumiały sposób. Dla rodziców i nauczycieli to także wygodna pomoc: książka może działać jak przewodnik i pomagać w planowaniu atrakcyjnego wyjścia dostosowanego do wieku dziecka. Dodatkowo, w serii TVP abc nacisk kładziony jest na edukację, która naturalnie uzupełnia przedszkolne i wczesnoszkolne etapy nauki.
Co znajdziesz w środku? Zdjęcia, mapki i mnóstwo ciekawostek
W Tvp Abc. Zwiedzanie na Bocianie. Polska dla Dzieci liczy się nie tylko treść, ale też forma. Książka została zaprojektowana tak, by zachęcać do samodzielnego oglądania i odkrywania. W środku czeka ponad 60 dużych kolorowych fotografii, które pokazują miejsca i pomagają dziecku budować pierwsze skojarzenia z geografią oraz polską kulturą i przyrodą.
Istotnym elementem są liczne ciekawostki – krótkie, przystępne informacje, które wspierają ciekawość i zachęcają do zadawania pytań. Równocześnie pojawiają się mapki, które ułatwiają orientację i sprawiają, że dziecko zaczyna rozumieć, że Polska to nie tylko „miejsce na mapie”, ale przestrzeń pełna historii i różnorodnych zakątków.
To właśnie taki zestaw: zdjęcia + ciekawostki + mapki sprawia, że książka może towarzyszyć zarówno w domu, jak i w drodze. Można do niej wracać przed wyjściem, w trakcie zwiedzania albo po powrocie – jako forma utrwalenia zdobytej wiedzy.
Dla kogo jest ta książka i jak może wspierać naukę?
Publikacja została przygotowana dla dzieci w wieku 3–6 lat. To ważne, bo w tym okresie liczy się przede wszystkim tempo i sposób przekazywania informacji. TVP abc. Zwiedzanie na Bocianie. Polska dla Dzieci prowadzi małego czytelnika łagodnie: bez przeładowania, za to z elementami, które naturalnie przyciągają uwagę – kolorowymi fotografiami i prostymi treściami.
Książki z serii TVP abc wspomagają rozwój dziecka poprzez skuteczne opanowanie kluczowej wiedzy potrzebnej na kolejnych etapach nauki. Są uzupełnieniem edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej, a jednocześnie pozwalają rodzicom i nauczycielom wprowadzać tematykę Polski w sposób praktyczny.
W praktyce oznacza to, że można wykorzystać tę pozycję podczas przygotowań do wyjazdu, jako inspirację do spacerów w okolicy albo jako materiał do wspólnego „odkrywania” kraju w domu. To również dobra propozycja, gdy chcesz wprowadzać dziecko w świat wiedzy bez presji – poprzez zabawę i ciekawość.
Najważniejsze informacje techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Tvp Abc. Zwiedzanie na Bocianie. Polska dla Dzieci |
| SKU | f526d2be5bf6 |
| Cena | 5.94 zł |
| Autor | Praca zbiorowa |
| Tytuł | TVP ABC. Zwiedzanie na Bocianie. Polska dla Dzieci |
| Wydawca | Centrum Edukacji Dziecięcej |
| Rok wydania | 2015 |
| Format | 205 x 290 mm |
| Oprawa | twarda |
| Liczba stron | 32 |
| EAN | 9788327111869 |
Dlaczego warto? Książka, która pomaga zaplanować wyjście
Tvp Abc. Zwiedzanie na Bocianie. Polska dla Dzieci sprawdza się nie tylko jako książka do czytania, ale też jako narzędzie do działania. Dzięki temu, że opisuje miejsca i zachęca do poznawania Polski, może stać się wsparciem dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą zorganizować wycieczkę lub spacer w taki sposób, by dziecko wyniosło z niego coś więcej niż tylko czas na świeżym powietrzu.
W praktyce możesz wykorzystać ją przed wyjściem: wspólnie obejrzeć fotografie, porozmawiać o ciekawostkach i sprawdzić mapki. A po powrocie wrócić do treści, by utrwalić to, co dziecko zobaczyło. Taki rytm nauki przez doświadczenie bywa najbardziej skuteczny w wieku przedszkolnym.
To także świetny wybór dla wszystkich, którzy lubią edukację w duchu TVP abc – z bohaterami, którzy prowadzą dzieci przez świat wiedzy w przyjazny sposób.
Wybierz lekturę dopasowaną do wieku i stylu nauki
Jeśli Twoje dziecko ma 3–6 lat, a Ty chcesz, by poznawanie Polski odbywało się w sposób naturalny i atrakcyjny, ta książka została stworzona właśnie w tym celu. W serii TVP abc zwiedzanie jest przedstawione tak, by zachęcać do odkrywania i budować podstawową wiedzę na przyszłość.
- Ponad 60 dużych kolorowych fotografii – więcej bodźców, które przyciągają uwagę malucha.
- Ciekawostki i mapki – wsparcie w rozmowach i wprowadzaniu pojęć w prosty sposób.
Dzięki temu Tvp Abc. Zwiedzanie na Bocianie. Polska dla Dzieci może stać się stałym elementem domowej edukacji – zarówno podczas przygotowań do wyjść, jak i w spokojnych chwilach przy wspólnym czytaniu.